To, co najlepsze z eMOCja

(wy)rolluj stres i wpraw ciało w dobry nastrój :-)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jeśli komuś brak umiejętności automasażu powięzi, to można skorzystać z (auto)masażu mechanicznego. Rolletic, rolery, „rolki”, to urządzenia, które pomogą uelastycznić powięzi, wykonają masaż limfatyczny, ujędrnią ciało i sprawią, że znikną niechciane centymetry - czyli same zalety :-) Na co zwracać uwagę szukając salonu z „rolkami” i jakie są zalety korzystania? Zapraszam do czytania :-)

O Self Myofascial Release (SMR), o masażu i automasażu służącemu rozluźnianiu powięziowemu dla komfortu ciała, pozbycia się bólu i utrzymywaniu powięzi w dobrej kondycji pisałam TUTAJ - zachęcam do zapoznania się z tym wpisem :-) Zdecydowanie zbyt mało wiemy o tym jak funkcjonuje nasze ciało i jak możemy pomóc sami sobie w poprawie komfortu życia.

Wspomniałam również o znaczeniu automasażu przy użyciu mechanicznych urządzeń, takich jak rolletic dla sprawności i uelastyczniania powięzi.

Podtrzymując znaczenie mechanicznego (auto)masażu dla dobrej kondycji naszego ciała i kondycji powięzi naszego ciała chciałam podkreślić znaczenie rolletic również w innym wymiarze.

Sprawdziłam, to działa :-)

Zapewne wiele osób uzna to za wpis dla kobiet, więc panowie, którzy to czytacie - BARDZO PROSZĘ o polecenie tego wpisu kobietom ze swojego otoczenia :-)

Domyślam się, że stosowałyście różne „diety cud” i słyszałyście o wielu cudownych metodach prowadzących do poprawy kształtu sylwetki i stanu skóry.

Być może jesteście nieufne - podobnie jak ja - i często zdarza się tak, że zanim się do czegoś przekonacie, to musicie poczytać o tym (np. opinie), usłyszeć opinię od kogoś znajomego, zaufanego. Rozumiem - mam podobnie :-)

Przygodę z rolletic rozpoczęłam 7 lat temu i od tamtego czasu chodzę regularnie.

Zdecydowanie polecam poczytanie na czym polega masaż limfatyczny i jakie są przeciwwskazania. Jeśli możecie – skorzystajcie. Zwłaszcza, że najczęściej pierwsza wizyta jest gratis.

Przygotujcie się na odczucie „obicia kijem” po pierwszym masażu: jest intensywny i głęboki, choć patrząc z boku to tylko bęben kręcący się, na do którego przykłada się kolejne partie ciała. Niech nie zwiedzie Was to pozorne „nic-nie-robienie” ;-)

Efekty widoczne są po około 10 regularnych masażach. Skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Ciało nabiera sprężystości i nawet jeśli nie traci na wadze (zdarza się tak, choć rzadko), to staje się jędrniejsze (bardzie „ubite”), smuklejsze. Mówiąc wprost – zmniejsza się obwód pasa, bioder, ud, a tak bardzo nielubiany cellulit po prostu znika :-)


Bardzo ważne jest rozpoczęcie przygody z rolletic w certyfikowanym miejscu (studio), aby uzyskać wszystkie ważne informacje i instrukcje jak się masować i dlaczego w „tą, a nie w drugą stronę”. Niewłaściwy instruktaż i jego następstwie - niewłaściwy masaż - może wyrządzić Wam dużą krzywdę.

Warto poszukać salonu, który będzie Wam odpowiadać, miejsca ze świetną atmosferą – idealną przestrzenią do relaksu i wyciszenia się lub poznania nowych osób, ciekawych rozmów i nabrania energii na cały dzień – w zależności od tego czego się właśnie potrzebuje. W takim miejscu modelowanie ciała, ujędrnianie go i pozbywanie się cellulitu dzieje się zupełnie przy okazji i bardzo skutecznie :-)

Życzę Wam znalezienia swojego miejsca – z dobrą energią i przyjaznego Wam, w którym spędzanie czasu będzie przyjemnością, a praca nad ciałem będzie tylko dodatkiem (z widocznymi efektami).

PS - moją przygodę z rolletic rozpoczęłam w studio Rolletic Polska  w Gdańsku, Po kilku latach przeniosłam się do innego studio Inspiracja Piękna