Filmowy relaks

Paryż może poczekać (2016) – Chwytaj chwile, kochaj życie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kiedy tylko zobaczyłam plakat, tytuł i dopisek: "chwytaj chwile, kochaj życie", to wiedziałam, że powinnam zobaczyć ten film - idealne podsumowanie tygodnia przyjemności

 Film pełen radości życia i odkrywania jej. Uczenia się uważności, doceniania małych przyjemności i dostrzegania szczęścia w (nie)codzienności. Bez zdziwienia przyjęłam, że bohaterka chwyta chwile i zatrzymuje zachwyty nad (nie)oczywistym pięknem na fotografiach :-)

Brzmi znajomo, prawda? ;-)

Kiedy w jednej z pierwszych scen zrobiła zdjęcia i kamera pokazała co sfotografowała, to polubiłam ją. A kiedy wyznała, co jest jej uzależnieniem, utożsamiłam się z nią :-)

Wiedziałam, czułam, że muszę zobaczyć ten film! :-)

Diane Lane, podobnie jak w filmie Pod słońcem Toskanii, potrafiła pokazać Amerykankę próbującą odnaleźć się w obcej kulturze, która dzięki swojej otwartości i ciekawości świata i ludzi potrafi odkryć uroki życia i poznawać miejsca wszystkimi zmysłami.

Ostatnia scena filmu - bardzo moja :-)

A że jest to film o podróży po Francji (Cannes-Paryż), to na pewno spodoba sie i Tobie - jest pełen zachwycających krajobrazów, kolorów, a smaki i zapachy sa niemal "namacalne".

Idealne podsumowanie podróży do Prowansji, zwłaszcza, że są i pola lawendy, i piknik nad Rodanem :-)


PS- przyznaję, że "mięsne smaki" były dla mnie zbyt "namacalne" i było mi nieco słabo.... ;-) Ale mięsożercy będą zachwyceni :-)