INK - małe i większe podróże

LavendaCafe&Galeria-z miłości do kawy, jedzenia i lawendy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

LavendaCafe&Galeria w Gdyni jest jednym z tych miejsc, które - nie wiadomo kiedy i jak - staje się ulubionym miejscem, które się odwiedza.

To tutaj najlepiej świętuje się różne okazje (urodziny, rocznice, awanse, sukcesy lub po prostu dobry dzień w miłym towarzystwie), z osobami, które są ważne.

Trudno jest określić, co dokładnie przyciąga w to miejsce i oczarowuje kolejne osoby przekraczające próg tego niewielkiego lokalu - lawendowy wystrójdopracowany w szczegółach? zniewalające zapachy witające od progu? aromatyczna kawa? przepyszne jedzenie?

Ale czy to ważne, skoro działa tak dobrze? ;-)

Kiedy tylko wejdzie się do LavendaCafe czas zwalnia i już wiadomo, że spędzi się tu jak najwięcej czasu. I zdecydowanie wróci po więcej i na dłużej.

Menu nie jest długie, ale urozmaicone i zmienia się wraz porami roku. Dodatkowo codziennie dostępne jest pyszne menu dnia.

Przygotujcie się za dłuższe zastanawianie się i trudności z podjęciem decyzji: co wybrać z menu? ;-)

Ale spokojnie: bez względu na to, co wybierzecie będzie to idealny wybór – aksamitne zupy-kremy zaskakujące połączeniem smaków, gnocchi i makarony robione na miejscu, sałatki z ciekawymi składnikami i zniewalającymi sosami, których resztki ma się ochotę zlizać z talerza (na szczęście do sałat podają grzanki własnego wypieku, którymi można zgarnąć resztki dressingu ;-) ). Czas oczekiwania na przygotowanie dania uprzyjemnią domowe lemoniady (w tym oczywiście lawendowa) lub wyśmienite wino domu.

 Absolutnie nie wychodźcie z LavendaCafe bez spróbowania świetnej kawy i deserów, które kuszą czekając spokojnie w witrynie – one „wiedzą”, że i tak się im ulegnie ;-)

 A jest czemu ulegać - wybór deserów jest duży. Nie tylko pięknie wyglądają, ale również fantastycznie smakują.

 Na przykład takie brownie z gorzkiej czekolady podawane na ciepło z gałką lodów i czekoladowym sosem jest obezwładniającym połączeniem aksamitnej czekolady, gorącego baaaardzo czekoladowego brownie i zimnych lodów.

 Całość tworzy idealnie wyważony zestaw smaków, faktur i temperatur - to istny balsam dla duszy, który przy okazji dopieszcza kubki smakowe :-)

PS – wybierając się do LavendaCafe warto, zwłaszcza w weekend, zarezerwować stoik :-)

(zdjęcia LavendaCafe)