INK - małe i większe podróże

City Challenge, czyli randka z miastem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zachęcona radością jaką sprawił mi Coffee Challenge, który sobie wymyśliłam i zrealizowałam, postanowiłam kontynuować poznawanie nowych miejsc.

Tym razem uznałam, że ciekawie byłoby poznać miasto (oczywiście z przerwami na kawę) i miałam nawet w planie wykupić wycieczki po mieście z przewodnikiem.

Ale kiedy bardzo się czegoś chce, to się to dostaje - i voilà!, oto dowód – znalazłam organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej projekt alternatywnych spacerów po Gdańsku. Po dzielnicach Gdańska oprowadzają pasjonaci tych miejsc, którzy są przewodnikami związanymi z poszczególnymi dzielnicami. Planują wycieczki tak, aby pokazać dzielnice niestandardowo, aby móc poznać ich klimat i zachwycić się nieoczywistościami.

Bonusem jest to, że wycieczki są bezpłatne ;-)

Oczywiście postarałam się połączyć spacery z INKiem, bo nowe dzielnice to szansa na nowe pyszne i aromatyczne miejsca kawowe :-)

Mam nadzieję na poznanie ciekawych miejsc, zobaczenie interesujących zaułków i zakątków oraz dowiedzenie się wielu nowych, interesujących rzeczy o tym miejscu. Wszelkie zachwyty – oczywiste i nieoczywiste - mile widziane :-)

W planach mam zwiedzanie Biskupiej Górki, spacery po Oliwie, Nowym Porcie i Oruni.

Przypomniał mi się jeden z seriali, w którym bohaterka wybierała się regularnie na „randki z miastem”, podczas których poznawała nowe miejsca, cieszyła się chwilą, patrzyła na miasto i jego ulice jakby widziała je pierwszy raz – zakochiwała się w mieście na nowo. Mam podobny plan, więc zapowiadają się fantastyczne dni randek z Gdańskiem :-)

City Challenge uważam za rozpoczęte :-)

[relacje w z Oliwy, Oruni i Biskupiej Górki oraz zachwyty z wysokości Biskupiej Górki - zapraszam do czytania i oglądania :-) ]

Rozejrzyjcie się po swoim mieście, może u Was również pasjonaci oprowadzają po nieoczywistych trasach i miejscach.

A jeśli nie, to polecam wybranie się na „randkę z miastem”, wzorem serialowej bohaterki i moim ;-)

 

PS  - z radością informuję, że seria CityChallenge została nagrodzona w konkursie IKM - http://ikm.gda.pl/2018/09/18/wyniki-akcji-moje-miejsca-w-miescie/ :-)

(zdjecia: IKM, cafeMOC&ja)