Kubek kawy

KUbek z przyprawami (Gdańsk) – smakami i zapachami przyprawia o zawrót głowy :-)

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sklep i kawiarnia w jednym, łącząca smaki i zapachy, które zniewalają od progu

KUbek z przyprawami niestety łatwo jest przeoczyć, co i ja czyniłam. Do czasu, gdy pewnego dnia próbując ominąć prace remontowe (których w centrum Gdańska nie brakuje) skręciłam z ul. Szerokiej na skrót łączący się z ul. Świętojańską. To aromatyczne miejsce właśnie na tym łączniku ma swoją siedzibę :-)

Od progu witają zniewalające zapachy, ale nie ma się co dziwić skoro wnętrze wypełnione jest słoikami z najróżniejszymi przyprawami z całego świata. Wspaniale prezentują się na regałach tworząc barwną dekorację, która przyciąga spojrzenia wzrok. Oglądanie wciąga, podobnie jak czytanie opisów przypraw. Człowiek zastanawia się jak to możliwe, że tak mało zna przypraw i t

ak mało o nich wie. Każdy opis i każdy zapach to jakby przeniesienie się w przestrzeni wprost do miejsca, gdzie ta przyprawa rośnie.

Kiedy już, jakimś cudem uda oderwać się wzrok (i ręce ;-) ) od regałów z przyprawami wzrok napotyka na piękny ekspres do kawy oraz półkę z kawami. Nie muszę wspominać, co następuje... kolejne minuty wąchania kaw wystawionych w słojach oraz próbę poznania zapachów tych zapakowanych (na szczęście mają szczelinę, „aby oddychały”, więc wąchaniu i zachwytom nie ma końca).

Kolejne pokuszenie czyha na ladzie, gdzie ustawiony został szeroki wybór miodów, suszonych owoców, bakalii, konfitur, musy, kremów, past o niezwykłych smakach (np. malina na ostro, chrzan owocowy), syropów, olejów (np. makowy, z sezamu, z gorczycy, z ogórecznika), octów winnych (np. malinowy, śliwkowy, piwny, kwiatów akacji, bzu) - smaki można mnożyć w nieskończoność :-).

Właścicielka z wielką pasją i ujmującym uśmiechem, jest skarbnicą wiedzy na temat wszystkich produktów i dzieli się nią bardzo chętnie. Opowiada tak ciekawie, że czas mija niepostrzeżenie. Warto w KUbku dokonać aromatycznych zakupów, a potem zamówić pyszną kawę (np. z przyprawami) oraz wyśmienite ciastka i wdać się w pasjonującą rozmowę :-)

Koniecznie trzeba nadmienić, że ciastka są wypiekane z przyprawami pochodzącymi z KUbka: wersje słodkie, wytrawne, vegan – każde fantastycznie pachnie i smakuje, każde warte spróbowania.

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć, że w KUbku z przyprawami przywiązuje się bardzo dużą wagę do ekologii – za przyjście z własnym opakowaniem dostaje się zniżkę, słomki plastikowe zostały zastąpione makaronem (świetnie się sprawdza :-) ), a wszystkie produkty dobierane są z dbałością o jakość (bez konserwantów, glutaminianu sodu, sztucznych aromatów i barwników). Pysznie, zdrowo i ekologicznie – najlepiej ;-)

 

(zdjęcia: KUbek z przyprawami)