Kubek kawy

MontiKava Gdańsk Oliwa

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Długo marzyło mi się znalezienie miejsca, w którym chciałabym przy kawie rozpoczynać dzień. Miejsce, które miałoby dobrą energię tworzących je osób, którzy dzielą się nią z innymi i zarażają dobrym nastrojem, no i oczywiście przygotowują przy tym pyszną kawę.

Takim miejscem jest dla mnie MontiKava w Gdańsku Oliwie Kawiarnia MontiKava

Z zewnątrz niepozorne i łatwe do przeoczenia, ale za to wewnątrz to pyszne miejsce tworzą pasjonaci komponujący autorskie smaki
i zamykający je w pastach, kanapkach, tartach słodkich i wytrawnych, sałatkach, koktajlach,  ciachach oraz ciestaczkach  - a to wszytsko w wersji vege i vegan :-)

Kanapki powstają na bazie pieczywa wypiekanego w rzemieślniczej piekarni, w której wypieka się chleb metodami sprzed ponad pół wieku w jedynym w Polsce piecu opalanym węglem Piekarnia *

Właściciele w niepojęty dla mnie sposób zapamiętują jaką kawę lubią ich klienci, jakie kanapki i jakie sosy do sałatek. Z każdym chętnie porozmawiają, choć przez chwilę, gdy kawa jest przygotowywana do uprzyjemnienia i dopełnienia poranka swoim delikatnym, a jednocześnie pobudzającym smakiem.

Czy trzeba czegoś więcej o poranku, gdy rano, po przekroczeniu progu kawiarni słyszy się: „O, dzień dobry, a już zaczęliśmy się zastanawiać czy pani przyjdzie, bo już 5 minut po czasie, kiedy się pani zwykle pojawia. Kawa taką jak zawsze? Ciastka, które pani lubi upiekłem”.

MontiKava makes my days! :-)

o piekarni i jej historii można przeczytać w artykule Całe życie wokół chleba

(zdjęcia: cafeMOC&ja, MONTiKava (intro))