Zachwyt drobiazgami

Mobilny zachwytacz

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Chmury są niezwykle piękne dzięki współpracy żywiołów, które są w stanie wykreować niesamowity spektakl świetlny

Jestem fanką (żeby nie powiedzieć maniaczką) chmur. Ich zmienność, nietrwałość, ulotność są fascynujące. Chmury są dla mnie „ucieleśnieniem” zasady uważności, bycia „tu i teraz” - za chwilę zmienią kształt lub położenie. Jeśli przegapię chwilę, to nie zobaczę ich piękna właśnie w tej chwili.

Są również niezwykle piękne dzięki współpracy żywiołów – wody, wiatru, ziemi i Słońca – które są w stanie wykreować niesamowity spektakl świetlny.

Moje zdjęcia są być może mało profesjonalne, tym bardziej, że powstają przy użyciu smartfona, ale przecież „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie” ;-)

I właśnie smartfon jest idealny, kiedy amator podejmuje (bardziej i mniej udane) próby utrwalenia zachwytów, łapania ulotności chwili, chwytania tego co ulotne - czyli tworzy taki „mobilny zachwytacz” ;-)

Zdjęcia powstają niezmiennie pod wpływem nieprzepartego pragnienia zatrzymania chwili.

Bardzo często uznaję, że nie zdołam oddać piękna, nastroju chwili, i zamiast próbować zamknąć ją w niedoskonałą fotografię, zdecydowanie lepiej nacieszyć się widokiem, chłonąć go wszystkimi zmysłami i zachować w sobie na zawsze.

 

Z radością przyjęłam wiadomość znalezioną w sieci, że od 2011 roku organizowane są konkursy Mobile Photography Awards mające na celu promocję fotografii mobilnej i promowanie talentów.

                        

(zdjęcia cafeMOC&ja)